Biuro w dogodnej lokalizacji i na korzystnych warunkach? To możliwe. W centrum miasta Kielce dostępnych jest wiele lokali użytkowych, które można wynająć w korzystnych pieniądzach. Wystarczy dokładnie się rozejrzeć i poszukać opcji, która najbardziej nam odpowiada.

Gdzie szukać lokali biurowych na wynajem?

Oprócz standardowych stron z ofertami nieruchomości takich jak OLX, Gratka lub Otodom warto poszukać na stronach należących do wynajmujących, w ofertach na Facebooku lub fanpag’ach oferujących biura na wynajem w Kielcach. Poszukując lokali bezpośrednio na stronie wynajmującego zobaczymy wszytskie dostępne oferty i poznamy więcej szczegółów dotyczących lokalizacji obiektów oraz warunkach najmu.

Czasem dobrą strategią może okazać się zwykły „spacer po centrum” podczas którego spiszemy numery z bilbordów i ogłoszeń. Biurowce specjalizujące się w wynajmie biur możemy odwiedzić również osobiście. Dzięki temu już na miejscu poznamy pełną ofertę wynajmowanych lokali oraz zapoznamy się z obowiązującymi warunkami najmu, cenami oraz udogodnieniami oferowanymi przez obiekt.

Jaki lokal biurowy wybrać?

W zależności od ilości osób, które będą znajdywały się w biurze pierwszą istotną kwestią przy wyborze lokalu będzie jego metraż. Dla jednej osoby świetnie sprawdzą się lokale 14-20 mkw. Przy większej ilości osób rodzaj lokalu będzie uzależniony od ilości przestrzeni, którą chcemy mieć tylko dla siebie. Wiele biurowców oferuje również lokale z układem dyrektorskim. Takie lokale są wyposażone w wewnętrzne drzwi dzięki któremu możemy wygospodarować przestrzeń tylko dla siebie. Dostępność lokali z układem dyrektorskim jest bardzo różnorodna. Mogą to być dwa połączone pokoje o metrażu 14 + 14 metrów kwadratowych lub pokoje łączące mniejszy pokój z większym pokojem np. 14 + 30 mkw.

Dla większych firm szukających lokali openspace świetnie sprawdzą się lokale o metrażach powyżej 50 mkw. Takie pokoje również mogą posiadać układ dyrektorski z mniejszym lokalem lub stanowić jeden duży pokój z ogromną ilością przestrzeni do pracy.

Przy wyborze lokalu powinniśmy zwrócić uwagę również na dostęp do światła. Dobrze oświetlone lokale z dużymi lokalami będą korzystniejsze dla zdrowia naszych oczu, któremu oszczędzimy doświetlania sztucznym światłem w ciągu dnia.

Następną sprawą jest klimatyzacja – na rynku znajdziemy lokale wyposażone w klimatyzatory lub lokale ich nie posiadające. Podczas oglądania lokalu bez klimatyzacji warto dopytać najemcy czy możliwe jest założenie klimatyzacji w lokalu. Taki zabieg najczęściej będziemy musili wykonać na własną rękę. Jeśli zdecydujemy się na założenie klimatyzacji kolejną kwestią o którą musimy dopytać to postępowanie z klimatyzacją w momencie wyprowadzki z lokalu.

Dojazd i lokalizacja to jedna z kluczowych kwestii, którą musimy rozpatrzyć wybierając lokal. Dogodny dojazd i rozpoznawalny budynek ułatwi dostęp do naszego biura potencjalnym klientom. Wybierając biuro w centrum miasta łatwiej będzie znaleźć nam klientów, którzy przyjdą do nas przypadkowo napotykając ogłoszenie na ulicy. Lokal biurowy z dogodnym dojazdem w centrum miasta Kielce to ułatwienie także dla wynajmującego. Dzięki temu szybko dotrzesz do każdego miejsca w centrum nawet na piechotę.