Wirtualne biuro – kiedy warto i ile kosztuje?

Wirtualne biuro to kompleksowy outsourcing usług biurowych, który nie wymaga fizycznej obecności  przedsiębiorstwa w miejscu korzystania z usług. Wirtualny adres umożliwia ograniczenie kosztów związanych z prowadzeniem działaności oraz rejestrację firmy pod budzącym zaufanie i prestiżowym adresem.

Dla kogo i kiedy sprawdzi się usługa wirtualnego biura?

Wirtualny adres to doskonałe rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który prowadzi firmę z domu i nie chce rejestrować adresu firmy pod swoim prywatnym adresem. Dzięki temu można świadczyć usługi nie wychodząc z domu, równocześnie posiadając fizyczny adres działaności niezbędny do rejestracji firmy. Takie rozwiązanie sprawdzi się świetnie m.in. dla:

  • freelancerów
  • copywriterów
  • początkujących kancelarii prawnych
  • firm marketingowych

Adres pod, którym można zarejestrować firmę to także rozwiązanie dla firm zagraniczych, które chcą rozpocząć biznes również w Polsce lub firm, które chcą rozszerzyć swoją dzielność na inne województwa.

Wirtualne biuro a dofinansowanie na start działaności

Ubiegając się o dofinansowanie na start działaności gospodarczej często konieczna jest rejestracja firmy pod fizycznym adresem. Zanim otrzymasz dofinansowanie otrzymujesz od nas wstępna umowę potwierdzającą rejestrację firmy pod wskazanym adresem, którą musisz przekazać do Powiatowego Urzędu Pracy.

Jakie dodatkowe usługi oferuje wirtualne biuro?

Jeśli nie chcesz otrzymywać korespondencji biurowej pod swoim prywatnym adresem to korespondencja dotycząca firmy może trafiać na adres wirtualnego biura, dlatego usługa wirtualnego adresu oferuje również dodatkowe usługi takie jak:

  1. Odbiór i skanowanie korespondencji
  2. Przechowywanie dokumentów
  3. Wysyłka dokumentów na wskazane adresy
  4. Możliwość skorzystania z biura stacjonarnego
  5. Możliwość skorzystania z sali konferencyjnej

Czy wirtualne biuro jest legalne?

Nie istnieją przeciwskazania prawne do rejestracji firmy pod adresem wirtualnego biura. Przykładowo Urząd skarbowy wymaga jedynie weryfikacji, czy umowa na wirtualne biuro faktycznie jest zawarta pod wskazanym adresem.

Wirtualne biuro pomaga rozwiązać wiele problemów związanych z otwarciem i prowadzeniem własnej działaności. To idealna opcja nie tylko na start prowadzenia działaności, ale również dla osób, które swoją pracę wykonując w pełni zdalnie minimalizując koszty prowadzenia działaności.

Ile kosztuje usługa wirtualnego biura?

Koszty wynajmu wirtualnego adresu zaczynają się już do 120 zł netto w zależności od tego, czy najemca potrzebuje jedynie adresu, czy pełnej obsługi korespondencji biurowej. Wirtualne biuro może zawierać w sobie pakiet oferujący korzystanie z biura stacjonarnego przez kilka godzin w miesiącu lub sali konferencyjnej.